Loading…

Naprawa Aut Elektrycznych

Warszawa - Mechanik, Serwis i Naprawa Aut Elektrycznych i Hybrydowych
Kontakt

Wymiana baterii w elektrycznym autku dziecięcym.TLDR: Filmik do playlisty Inne, drugie auto zaczęło mieć problemy z mocą i zasięgiem, tym razem nagrałem wymianę baterii.

Hejka.

Prosta sprawa. Dziadkowie podarowali dzieciakom dwa autka do zabawy, każdemu po ukończeniu ~1,5 roku. Autka do dzisiaj jeżdżą.

Nie dlatego, że są super jakości i jakoś cudownie wytrzymałe, tylko dlatego, że ojciec dzieci, z uporem maniaka, je reanimuje.

Lista uszkodzeń jest długa i zachwyciłaby niejeden warsztat. Wymieniane były już przełączniki, wiązki, silniki, przekładnie, całe koła, spawane były podłużnice i układy kierownicze, a także w pierwszym aucie wymieniane były już baterie.

Wtedy tego nie nagrałem, ale tym razem postanowiłem chwycić za kamerkę.

W tych autach są jedne z tańszych baterii, które po kilku latach używania po prostu padają, szczególnie jeśli ktoś aut nie chowa gdzieś w bezpieczne miejsce podczas niskich temperatur. Do tego już na początku pojemność nie jest jakoś powalająca. O ile pamiętam w przypadku tego egzemplarza wychodziło 7Ah tylko.

Mam dostęp do baterii UPS, które w przypadku serwerów trzeba wymieniać w dość rygorystycznych przedziałach czasu, tymczasem na potrzeby takich autek mają one nadal bardzo dobre parametry. W tym przypadku do autka wparowały aku 6V o pojemności 12Ah, czyli w tandemie 12V i 12Ah, a przy tym o znacznie lepszej wydajności niż poprzedni badziew.

Wymiana łatwa i przyjemna, a efekt taki, że Młody jest teraz zachwycony tym, jakiego „zrywa” ma autko. Bo zrywa ma, ponieważ te aku nie jadą w dół z napięciem jak odbiorniki zaczynają ciągnąć, tylko trzymają się względnie stabilnie i autko pęęęęędzi. 🙂

Zasadniczo przy takiej wymianie trzeba się upewnić tylko co do trzech rzeczy. Musi się zgadzać ilość voltów, dobrze żeby po wymianie było więcej amperogodzin niż było i żeby się nowe baterie lub nowa bateria zmieściły w miejsce starej i dały zamocować tak, aby nie latały luzem. W ostateczności jarzmo metalowe można zastąpić czymś innym, byle się trzymało.

I voila, autko zasuwa dalej. 🙂

Mam nadzieję, że ten filmik się komuś przyda, w polepszaniu nastroju jakiemuś dziecku. 🙂

Każdy tata powinien być bohaterem w swoim domu.

Hej.
O mnie: Zacząłem jeździć za PRL, potem przerwa, kilka lat temu wsiadłem znowu. Na YT wrzuciłem film o moto dla brata i tak się zaczęło. Jeżdżę po Poznaniu codziennie. Minimum 14 km, czasami nawet kilkaset. Cały rok. Poza tym dłubię też w akwariach i terrariach oraz ogólnie przy domu. I czasem biegam z replikami ASG. Ogólnie… mam zróżnicowane hobby.

Moje inne filmy:
Yamaha FZS 600 – https://www.youtube.com/playlist?list=PLVmd07-DtEAsnbDluu_vZBJtOAUkSH3Ul

Akwarystyka – https://www.youtube.com/playlist?list=PLVmd07-DtEAt1RvPp3w3X_Cy4WFPy3wYx

Info o moto:
http://www.scigacz.pl/Yamaha,FZS,600,Fazer,model,1999,dane,techniczne,12851,im.html

http://www.scigacz.pl/Yamaha,FZS,600,Fazer,1998,2003,605.html

http://www.scigacz.pl/Uzywane,Yamahy,R6,vs,Thundercat,vs,Fazer,1403.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Yamaha_FZS600_FazerMechanik do Hybrydy Serwis samochodów elektrycznych oraz specjaliści z uprawnieniami, dysponujący profesjonalnym sprzętem. Umów się na przegląd auta w serwisie Aut Elektrycznych. Naprawa samochodu akumulatorowego – Serwis Samochodów Elektrycznych, Naprawa Samochodów Elektrycznych, Auta Elektryczne opinia, Samochody Hybrydowe Warszawa Serwis.

Naprawa Samochodów Elektrycznych i Regeneracja Baterii Hybrydowych HV. Jesteśmy firmą, która specjalizuje się w naprawie pojazdów/ samochodów hybrydowych w Warszawie. Jesteśmy firma która specjalizuje się w naprawie samochodów elektrycznych i hybrydowych. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie diagnostyki i programowania. Elektryk samochodowy oraz mobilny warsztat z dojazdem do klienta. Zadzwoń do naszego mechanika z dojazdem w Warszawie. Mechanik Ochota. Mechanik Białołęka. Mechanik Śródmieście. Wesoła Mechanik. Mechanik Bielany. Mechanik Praga-Północ.

Naprawa Samochodów Elektrycznych

Mechanika
Serwis ogólny
Diagnostyka
Naprawa wszystkich usterek elektrycznych, diagnostyka zdalna Tesla, Toyota, BMW, Mercedes, Audi. Nasz serwis samochodów elektrycznych i Hybrydowych w Warszawie działa na rynku od 2018r. Przez ten czas dokonaliśmy setki napraw samochodów marki Tesla, BMW, AUDI, TOYOTA, VW. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie diagnostyki i programowania komputerowego w Autach Hybrydowych i Elektrycznych. Podejmujemy się również napraw układu wysokiego napięcia (spadek rezystancji izolacji, remont baterii, remont silnika elektrycznego).

Serwis Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych

Programowanie Komputerowe Aut Elektrycznych. Według przeprowadzonego przez naszą firmę z branży firm warsztatów samochodowych badania nad serwisowaniem auta elektrycznego to samochody elektryczne są znacznie droższe w naprawie od samochodów tradycyjnych – koszt szkody jest średnio to 1500 zł do 12,000 zł o 10 proc. wyższy, niż w przypadku pojazdów benzynowych i aż 50 proc. wyższy, niż w przypadku hybryd typu plug-in.
Programowanie systemów informacyjno- rozrywkowych US-EU, dostosowanie systemów ładowania US-EU. Zajmujemy się serwisem zaawansowanej elektroniki z różnych branż przemysłu, a także samochodów hybrydowych i elektrycznych. Nasze naprawy są wykonywane na poziomie pojedynczych komponentów co stanowi ułamek ceny całego modułu. Nasz warsztat jest wyposażony w profesjonalny sprzęt naprawczo-pomiarowy, który jest konieczny do wykonania skutecznej naprawy. Nasi doskonale wyszkoleni technicy poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi przypadkami.

13 thoughts on “Wymiana baterii w elektrycznym autku dziecięcym.

  1. Dostałem takie autko z uszkodzonym akumulatorem, i elektroniką. Przerobiłem na ogniwa li-po od modelu zdalnie sterowanego (bardzo mocne ogniwa 350A prądu szczytowego) i autko jest bardzo mocne staje dęba. Plusem jest też to, że akurat mam 2 szt takich akumulatorów i można je łatwo wymieniać. Ładowanie ogniwa ok. 1h z pustej do pełnej co wystarcza na przejechanie 5 kilometrów ciągiem.

  2. Witam. Zauważyłem że u Pana akumulator również był przylutowany u mnie jest tak samo. I moje pytanie brzmi czy da się to odłączyć żeby wymienić ten akumulator bez uszkodzenia tego

  3. Myślisz że można by było połączyć szeregowo 10 akumulatorków AA 1,2V uzyskując łączne napięcie 12V ? + Dopiąć drugi taki układ równolegle co dałoby np. pojemność 20X 2000 mAh = 40 Ah ?

Dodaj komentarz

Zadzwoń!