Slides Show

VTEM skitter
VTEM skitter
VTEM skitter

Ducato 01Elektryczny „dostawczak” w naprawie.

 

Czyli Fiat Ducato 100% elektryk przerobiony przez włoską firmę Micro-Vett.

 

     Baza auta to popularne Ducato, pozbawione silnika diesla i przerobione przez włoską firmę która od lat przerabia fiaty oraz lekkie auta dostawcze piaggio na pojazdy elektryczne.

 

 

 

     Auto sprowadzone ze Skandynawii z usterką układu elektrycznego po zniszczeniu wiązki. Samochód miał problem z ładowaniem baterii, po kilku osobach / warsztatach próbujących uporać się z problem usterka była coraz poważniejsza.

 

Ducato 07

     Samochód w momencie gdy trafił do JD Serwis, nie ładował baterii, nie działał wskaźnik poziomu naładowania oraz brak wspomagania hamulców.

     Przyczyną uszkodzenia standardowo dla takich przeróbek było zalanie wodą, biorąc pod uwagę brak zabezpieczeń przed wilgocią przebieg auta do momentu usterki wynoszący ponad 4 tysiące km można uznać za bardzo dobry. Po rozkręceniu ładowarek zobaczyliśmy, że ktoś bardzo nieudolnie próbował naprawić zwęglone moduły wspomagające przetwornice główne. Tzw "korektory mocy" w tym przepadku są w jednej obudowie jednak na osobnych laminatach. W motoryzacji rzadkość ale popularne w przemyśle. Moduły przetwornic budową również w żaden sposób nie nawiązują do świata elektro-motoryzacji.

 

Ducato 02 Ducato 03

     Samochód elektryczny i słabe hamulce lub ich brak, w takim przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo uszkodzenia elektrycznej pompy Vacum - tak również było w opisywanym fiacie, usterka typowo elektroniczna.

Naprawa auta pochłonęła ogromne ilości czasu, i nie było to zlecenie expresowe, ale wynik finalny został osiągnięty.

 

Ducato 04 Ducato 05

JD Serwis

ul. Połczyńska 21a/4

01-377 Warszawa

Tel. 22 298 65 45