Slides Show

VTEM skitter
VTEM skitter
VTEM skitter

 

red triangleWielu właścicieli aut hybrydowych prędzej czy później będzie się borykać z problemami z jakim wiąże się użytkowanie takiego auta a mianowicie - uszkodzenie baterii. Baterie czy jak mówiąc językiem technicznym zestaw akumulatorów połączonych w moduły tworzą całą jednostkę które wraz z czasem ulegają stopniowemu zużyciu. Baterie takie oczywiście dostępne są w serwisach autoryzowanych lecz koszty często stanowią nawet jedną trzecią wartości samochodu. Co zrobić kiedy auto nagle na desce rozdzielczej pokaże nam czerwony trójkąt z wykrzyknikiem ?

 

 

battery prius

  

Nie martw się na szczęście nasz serwis samochodów hybrydowych jest w stanie naprawić taką baterię bez kosztownej wymiany. Naprawa baterii w hybrydzie, mówiąc w dużym skrócie polega na zdiagnozowaniu każdego pojedynczego modułu, znalezienie uszkodzenia i zastąpienie go nowym sprawnym.

 

repair prius battery repair prius battery2

 

Tak zregenerowana bateria po naprawie jest poddawana szeregiem testów w celu sprawdzenia jej pojemności i napięcia. Napięcie takiej baterii jest bardzo wysokie bo rzędu kilkuset voltów co stanowi bardzo duże niebezpieczeństwo podczas pracy nad takim zespołem.

 

danger hv

 

JD Serwis samochodów hybrydowych udziela gwarancji na pełną regenerację baterii. Prawidłowo zregenerowana bateria odzyskuje swoją sprawność i będzie służyć kolejne lata.

JD Serwis

ul. Połczyńska 21a/4

01-377 Warszawa

Tel. 22 298 65 45