Slides Show

VTEM skitter
VTEM skitter
VTEM skitter

i3Model i3 jest to pierwsze produkcyjne auto elektryczne, koncernu BMW. Auto zadebiutowało w 2013 roku, samochód posiada akumulator Litowo-jonowy o pojemności 22kWh oraz trójfazowy silnik elektryczny o mocy 125kW oraz maksymalnym momencie obrotowym 250Nm.

 

Producent deklaruje zasięg od 130 do 160 km na jednym ładowaniu baterii. Czas ładowania wynosi około 8 godzin, opcjonalnie samochód można wyposażyć w szybką ładowarkę która skraca o połowę czas ładowania. Ciekawą opcją w małym elektrycznym samochodzie BMW jest możliwość dokupienia dwu cylindrowego silnika spalinowego o pojemności 647 cm3 i mocy 38 KM który działa jako generator doładowujący baterię co wydłuża zasięg samochodu do 300km.

Uzupełnieniem małego elektryka jest ciekawy design oraz dobrej jakości wnętrze, jednak tak jak w każdym urządzeniu elektromechanicznym może się zdarzyć awaria i wtedy potrzebny jest wyspecjalizowany serwis samochodów elektrycznych.

Jeżeli posiadają Państwo elektryczne BMW I3 i podczas przyśpieszania lub hamowania słychać stuki z tylnej części auta oznacza to, ze Państwa egzemplarz również dotyczy typowa dla tego modelu usterka objawiająca się stukaniem przy przyśpieszaniu lub hamowaniu. Stukanie jest charakterystyczne może występować również na wybojach. JD Serwis posiada doświadczenie w naprawie powyżej opisanej usterki, dla naszych klientów oferujemy bezpłatną diagnozę.

JD Serwis

ul. Połczyńska 21a/4

01-377 Warszawa

Tel. 22 298 65 45